آیا میدانید داشتن روابط موثر و مفید در سطح خانواده و جامعه بهترین روش پیشگیری از انواع اسیب هاست!

تهران، میدان رسالت، خیابان فرجام، تقاطع حیدر خانی(خاور)، پلاک 700،واحد 5

تلفن تماس : 77187204-021

درباره ی دکتر ارجمندنیا

در سال ۱۳۷۹ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شد. وی در سال ۱۳۸۱ در آزمون دکتری رشته روان شناسی دانشگاه علامه طباطبایی شرکت کرد و موفق شد با کسب رتبه اول در این دانشگاه پذیرفته شود و در زمره دانشجویان با استعداد درخشان دانشگاه مزبور قرار گیرد.

درباره ی دکتر ارجمندنیا

در سال ۱۳۷۶ مدرک کارشناسی خود را در رشته روان شناسی و آموزش کودکان استثنایی از دانشگاه علامه طباطبایی اخذ کرد و در همان سال در دانشگاه تهران برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد در رشته روان شناسی و آموزش کودکان استثنایی پذیرفته شد.

درباره ی دکتر ارجمندنیا

دکتر علی اکبر ارجمندنیا در ۳۰ فروردین ۱۳۵۴ در اراک متولد شد. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را در محل تولد خود و با کسب رتبه اول در استان مرکزی در مقطع دیپلم به پایان رساند و در سال ۱۳۷۲ وارد دانشگاه شد.

دکتر ارجمندنیا پس از تدریس در دانشگاه های مختلف کشور در پاییز ۱۳۸۸ به عنوان استادیار در دانشگاه تهران مشغول به تدریس شد و در سال ۱۳۹۲  و بعد از تدریس در بیش از ۶۰ عنوان درس، به مرتبه دانشیاری نایل شد.

دکتر علی اکبر ارجمندنیا عضو هیات علمی دانشگاه تهران(دانشیار) دکترای تخصصی خود را در سال ۱۳۸۶ در رشته روان شناسی اخذ کرد.

 

. عضویت در مجامع علمی داخلی چون انجمن علمی کودکان استثنایی ایران، کمیسیون روان شناسی کودکان استثنایی و کمیسیون مشاوره تحصیلی سازمان نظام روان شناسی، کمیته تخصصی برنامه ریزی روان شناسی و مشاوره وزارت علوم تحقیقات و فناوری، گروه روان شناسی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی و خارجی همچون انجمن بین المللی روان شناسی کاربردی(فرانسه) از جمله تجارب حرفه ای و تخصصی ایشان به حساب می آید.

تا کنون کتاب های متعددی تحت عناوین سوء مصرف مواد در دانشجویان، نقدنامه روان شناسی ۱ و ۲، روش تدریس علوم تجربی و اجتماعی برای دانش آموزان آهسته گام، نگاهی به تاریخ آموزش در ایران، بهبود حافظه فعال، حافظه فعال از سنجش تا درمان، روان شناسی بالینی کودک، روان شناسی رابطه موثر،  امید و امیدواری و بیش از ۲۰۰ مقاله علمی داخلی و خارجی توسط ایشان منتشر گردیده است. مدیریت بیش از ۱۰ طرح پژوهشی برای سازمانهای مختلف، نظارت بر طرح های پژوهشی، داوری مقالات و کتب علمی، سخنرانی های متعدد در همایش های داخلی و خارجی و برگزاری کارگاه های تخصصی آموزشی و درمانی از دیگر سوابق علمی دکتر ارجمندنیا است.

.ایشان از سال ۱۳۸۰ در مراکز مشاوره مختلف مشغول ارایه خدمات روان شناختی و مشاوره ای به خانواده های ایرانی و فرزندان آنها بوده است. خدمات مشاوره ای وی متمرکز بر حل اختلافات زناشویی، مشاوره پیش از ازدواج و برطرف کردن مشکلات و اختلالات روان شناختی کودکان و نوجوانان همچون بیش فعالی، اختلالات یادگیری، وسواس و اضطراب و ... بوده است.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده، معاونت دانشجویی و فرهنگی، مدیریت گروه روان شناسی بالینی و کودکان استثنایی پردیس البرز، مدیریت مجتمع آموزشی و توانبخشی احیا از عمده ترین سوابق اجرایی ایشان است.

دکتر ارجمندنیا در حال حاضر ریاست موسسه روان شناسی دانشگاه تهران را به عهده دارد. در این موسسه فعالیتهای پزوهشی، آموزشی و مشاوره ای انجام می شود. کلینیک بهداشت روان دانشکده روان شناسی زیر نظر این موسسه اداره می شود.